Категорії
Блог

Види дерев’яних сходів

Для зв’язку між поверхами в приватному будинку будують сходи. Разом з цим вони є декоративним елементом інтер’єру. Подібний конструктивний елемент будівлі повинен бути не тільки надійним, але і гарним, надаючи інтер’єру особливий шарм і завершеність.

Розглядають типи сходів на другий поверх по-різному

За призначенням

Класифікація ґрунтується на різних принципах. Залежно від призначення конструкції бувають наступних типів:

  • основна
  • мансардна
  • підвальна
  • горищна
  • допоміжна (часто представлена ​​в економічному маршовому варіанті. Вона вузька, має один марш, а ухил тятиви володіє крутим розташуванням. Сходинка має форму трапеції або має овальний виріз)

За типом конструкції

Сходи можуть мати один, два і більше маршів. Їх кількість буде залежати від обраного дизайну, варіанту встановлення і висоти приміщення. Якщо розділяти сходи по їх формі (типу конструкції), то вони бувають:

Маршева

– класичний, парадний варіант, який має, як правило, один або два марші, все залежить від наявності вільного місця на майданчику. В ролі матеріалу для таких сходнею можуть послужити як дорогі породи дерев, так і комбінація дерева і металевих, або кованих елементів. Кількість ступень в одному марші може становити від 3 до 18 штук, за умови стандартного кроку ступень.

Гвинтова

– вирізняються з-поміж інших типів сходів опорним стовпом, який встановлюють в центрі, а навколо нього розміщують ступені.Варто відразу зазначити, що така конструкція має не тільки багато достоїнств, але і кілька недоліків. Головна особливість – економія місця, оскільки майданчик під такі сходні не займе багато місця. При цьому драбина зручна, практична і має унікальний дизайн. Але найбільший недолік таких сходів – дуже мала ширина проступу по всій лінії прохідності.

Консольна

– принципово інша конструкція, яку вибирають при нестачі простору, або як особливий елемент декору в будинку або квартирі.

Комбінована

– поєднання різних типів конструкцій, відповідний функціональним і естетичним вимогам.

За типом кріплення

На косоурах

Класичні сходи на дерев’яних косоурах – це несуча похила балка, на яку кріпляться сходинки без використання спеціальних пазів, тобто просто накладаються зверху. Іноді косоури роблять сталевими – найчастіше коли проблематично кріплення до стіни або перекриттям і використовується один центральний косоур.

На бильцях

Не такі розкішні, проте легкі сходи на бильцях. Вони економлять простір і не затемнюють приміщення, завдяки чому мають більш широке поширення в міських квартирах або заміських будинках. Бильце – це кріпильний елемент (втулка) зі сталі, за допомогою якого сходинки з’єднуються між собою. Такі сходи немов висять у повітрі, не маючи бічних балок, кутів, ніш.

Тятивні

Найбільш економним варіантом є тятивний тип, при якому сходи кріпляться до несучої похилої балки-тятиви не зверху, а з внутрішньої сторони, наприклад, вставляються в пази або гнізда.

Гусячий крок

Для дачі або лазні підійдуть компактні східці зі змінним кроком. Вони мають ступені нестандартної форми з «гусячим» кроком – коли на щабель комфортно поміщається тільки одна ступня. І хоча на перший погляд така конструкція не дуже зручна, насправді вона цілком підходить для нормального людського кроку на спуску і підйомі. Як правило, такий тип використовується при нестачі простору для повноцінних сходів, або в нежитлових приміщеннях (дачі, садові будиночки, побутові приміщення і т.д.)

Гвинтові

– складаються із забіжних сходинок, розташованих навколо центральної стійки. Додаткового кріплення при цьому не потрібно.

По напрямку маршу

Конструкції з великою кількістю щабелів поділяють на марші (окремі частини). Між ними проводиться встановлення проміжних майданчиків. Ширина її така ж, як і у маршу, а довжина виконується з кратністю кроку. Число майданчиків визначається планувальними характеристиками і поверховістю будівлі.

Маршева

– найпоширеніший варіант. Спуск і підйом по ним дуже зручний. Їх нахил складає 45 градусів, можуть виконуватися в прямому і поворотному варіантах.

Поворотна

– вимагає менше площі, хоча висота східців така сама.Таку конструкцію розташовують біля стіни. Під нею зазвичай знаходиться підсобне приміщення по типу комори. Кращий варіант, коли для звичайних сходів немає місця, а гвинтова не підходить. Залежно від наявності вільного місця робиться оптимальну кількість маршів, що в підсумку утворює міцну конструкцію.

Г-подібна

– конструкція з четвертним оборотом, розміщуюється здебільшого в кутку. З обох сторін у неї знаходяться стіни. Такі сходи встановлюють найчастіше уздовж стіни, але при цьому завжди є можливість зробити плавний розворот.

П-образна

– сходи з півобертом. В її конструкції може бути присутнім поворотний майданчик або забіжні щаблі. Їх кількість зазвичай не перевищує 10 штук.

Будь-яка конструкція може мати не тільки марші зі ступенями, а й додаткові майданчики, які доповнять міцність сходів. Для сходів c проміжним майданчиком потрібно більше місця, але при цьому вони будуть набагато зручніші.
Незалежно від того, якого типу буде конструкція, будь-які сходи повинні бути надійними, безпечними, і естетично привабливими.
Варіантів конструкцій багато. Кожен підбирає конструкцію відповідно до своїх можливостей і потреб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.