Категорії
Без категорії

Дерев’яні балясини на сходи

Одним із основних елементів дизайну сходів є балясини. Дані складові сходи, окрім дизайнерського напрямку свого функціоналу, є опорним елементом для кріплення поручнів. Але і це не остання функція балясини. Вони також захищають людину від падіння зі сходів. 

Види та стилі балясин:

  • класичний стиль, до якого можна віднести різьблені балясини з дерева;
  • фінський стиль, в якому використовуються в основному квадратні балясини;
  • стиль під назвою «Модерн». До такого стилю можна віднести труби з металу або дерев’яні балясини з металевими вставками.

 

балясини дерев'яні

Саме балясини прикрашають зовнішній вигляд сходів, але варто пам’ятати про те, що сходи – це частина інтер’єру приміщення, тому до дизайну має бути величезна увага. Для того, щоб дерев’яні сходи добре вписалися в загальний інтер’єр, в ньому також повинні бути присутні деякі елементи, зроблені під дерево. Це можуть бути міжкімнатні двері, арки, картини в дерев’яних рамках та все, що завгодно, головне, щоб у приміщенні була гармонія.

Якщо використовувати як матеріал для балясини дерево, то необхідно вибирати міцну деревину, таку як модрина або дуб, але варто пам’ятати, що балясини є частиною загальної конструкції, і тому вони повинні бути виготовлені з тієї ж породи дерева, що і самі сходи. Дерево для цих елементів сходів є найбільш підходящим матеріалом, тому що виглядають балясини з дерева просто чудово, особливо якщо майстер виготовляв їх вручну.

Матеріали

Крім дерева використовують інші матеріали, одним з яких є метал. Але метал металу ворожнеча, тому балясини можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі або чавуну. Перевага використання металу полягає в тому, що кінцевий виріб має величезну міцність і служить набагато довше, ніж виріб з дерева. Металеві балясини відмінно поєднуються з основою з дерева, різноманітність їх стилів дозволяє зробити сходи, які впишеться в будь-який дизайн приміщення. А простота кріплення металевих виробів до основи сходів і перил вражає своєю простотою, що вигідно їх відрізняє від балясини з дерева.

Але найміцнішим матеріалом для сходів та балясини є мармур або граніт. Матеріал дуже дорогий, але він того вартий. Натуральний камінь витримує будь-які перепади температури та вологості, прибирання приносить одне задоволення, так як камінь дуже легко очистити від бруду. Поверхня дуже важко подряпати, за умови використання сходів за призначенням, це зробити взагалі неможливо. Якщо сходи та балясини будуть виготовлені з каменю, то через десятиліття ніхто не зможе помітити жодних тимчасових змін.

Отже, підбиваючи підсумки всього вищесказаного, можна визначити функції балясини двома видами – декоративна і безпека людини при русі сходами. Виходячи з цього, стає зрозуміло, що при виготовленні балясини варто приділяти увагу не тільки до їх дизайну, але і до якості виробу.

В кінці можна додати, що виготовлення балясини найкраще довірити фахівцям, вони порадять, який матеріал для інтер’єру більш підходящий, який дизайн вибрати, щоб він органічно вписався в загальний дизайн приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.